Εκδόθηκε η 5Κ/2017 προκήρυξη του ΑΣΕΠ για 257 θέσεις τακτικού προσωπικού Πανεπιστημιακής, Τεχνολογικής και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης σε φορείς του Υπουργείου Υγείας και στο Αρεταίειο Νοσοκομείο (Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων).

Οι ζητούμενες ειδικότητες είναι οι εξής:

- Α΄ Κατηγορία Πανεπιστημιακής Εκπαίδευσης (Π.Ε.), 54 θέσεις Κλάδων/Ειδικοτήτων:

ΠΕ Διοικητικού-Οικονομικού, ΠΕ Ειδικών Παιδαγωγών, ΠΕ Επιστήμης Υπολογιστών, ΠΕ Κοστολόγων, ΠΕ Κτηνιάτρων, ΠΕ Μηχανικών ειδικότητας Ηλεκτρολόγων Μηχανικών, ΠΕ Μηχανικών ειδικότητας Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και σε έλλειψη Μηχανολόγων Μηχανικών, ΠΕ Μηχανικών ειδικότητας Ηλεκτρονικών Υπολογιστών, ΠΕ Μηχανικών ειδικότητας Μηχανολόγων Μηχανικών, ΠΕ Μηχανικών ειδικότητας Πολιτικών Μηχανικών, ΠΕ Νοσηλευτικής, ΠΕ Οικονομικού, ΠΕ Πληροφορικής, ΠΕ Πληροφορικής (software), ΠΕ Στατιστικής, ΠΕ Τεχνικών Ασφαλείας ειδικότητας Ηλεκτρολόγων Μηχανικών ή Μηχανολόγων Μηχανικών ή Πολιτικών Μηχανικών ή Αρχιτεκτόνων Μηχανικών.

- Β΄ Κατηγορία Τεχνολογικής Εκπαίδευσης (Τ.Ε.), 59 θέσεις Κλάδων/Ειδικοτήτων:

ΤΕ Διοίκησης και Οικονομίας, ΤΕ Διοίκησης Μονάδων Υγείας, ΤΕ Διοίκησης Μονάδων Υγείας και Πρόνοιας, ΤΕ Διοικητικού-Λογιστικού, ΤΕ Λογιστικής, ΤΕ Μαιευτικής, ΤΕ Μηχανικών ειδικότητας Βιοϊατρικής Τεχνολογίας, ΤΕ Μηχανικών ειδικότητας Ηλεκτρολόγων, ΤΕ Μηχανικών ειδικότητας Ηλεκτρολόγων Μηχανικών, ΤΕ Μηχανικών ειδικότητας Ηλεκτρονικών, ΤΕ Μηχανικών ειδικότητας Ηλεκτρονικών Τεχνιτών, ΤΕ Μηχανικών ειδικότητας Μηχανολόγων, ΤΕ Μηχανικών ειδικότητας Τεχνολογίας Ιατρικών Οργάνων, ΤΕ Νοσηλευτικής, ΤΕ Πληροφορικής.

- Γ΄ Κατηγορία Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης (Δ.Ε.), 144 θέσεις Κλάδων/Ειδικοτήτων:

ΔΕ Διοικητικών Γραμματέων, ΔΕ Μαγείρων, ΔΕ Οδηγών, ΔΕ Τεχνικών ειδικότητας Οδηγών, ΔΕ Πληροφορικής, ΔΕ Πληρωμάτων Ασθενοφόρων, ΔΕ Προσωπικού Η/Υ, ΔΕ Τεχνικού Αμαξωμάτων, ΔΕ Τεχνικού ειδικότητας Ηλεκτρολόγων, ΔΕ Τεχνικού ειδικότητας Ηλεκτροτεχνιτών, ΔΕ Τεχνικού ειδικότητας Θερμαστών, ΔΕ Τεχνικού ειδικότητας Κλιβανιστών-Αποστειρωτών-Απολυμαντών, ΔΕ Τεχνικού ειδικότητας Μηχανικών Αυτοκινήτων, ΔΕ Τεχνικού ειδικότητας Μηχανολόγων, ΔΕ Τεχνικού ειδικότητας Μηχανοτεχνιτών, ΔΕ Τεχνικού ειδικότητας Υδραυλικών, ΔΕ Τεχνικού ειδικότητας Θερμοϋδραυλικών Υδραυλικών Αερίων, ΔΕ Τεχνικού ειδικότητας Υδραυλικών-Θερμοϋδραυλικών, ΔΕ Τεχνικού ειδικότητας Ψυκτικών, ΔΕ Τηλεφωνητών.

Οι ενδιαφερόμενοι για την κάλυψη των θέσεων αυτών καλούνται, εφόσον κατέχουν τα γενικά και απαιτούμενα προσόντα, να υποβάλουν «ΑΙΤΗΣΗ - ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ» καθώς και τα απαραίτητα δικαιολογητικά, σύμφωνα με τους όρους της προκήρυξης.

Η προθεσμία υποβολής των ηλεκτρονικών αιτήσεων συμμετοχής αρχίζει στις 29 Μαΐου ημέρα Δευτέρα και λήγει στις 13 Ιουνίου 2017, ημέρα Τρίτη και ώρα 14:00.

Δείτε την προκήρυξη ΕΔΩ