ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ

ΤΙ ΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ
• Παρακολούθηση μαθημάτων διάρκειας 72 ωρών ΜΕ ΚΑΘΗΓΗΤΗ
• Αναγνωρισμένο πιστοποιητικό από το ΑΣΕΠ, τον ιδιωτικό Τομέα, για Μεταπτυχιακά, για προκηρύξεις και μετατάξεις.
• Μαθήματα και απεριόριστη πρακτική εξάσκηση διάρκειας έως και ένα εξάμηνο από την ημερομηνία έναρξης
• Ελεύθερη επιλογή ωραρίου (πρωί ή απόγευμα) παρακολούθησης μαθημάτων
• Ευέλικτα ωράρια παρακολούθησης των μαθημάτων.

ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΜΑΘΗΜΑΤΩΝ
Η παρακολούθηση όλων των μαθημάτων εάν έχετε κάποιες γνώσεις δεν είναι υποχρεωτική. Έχετε τη δυνατότητα να παρακολουθήσετε μόνο τα μαθήματα που έχετε ανάγκη καθώς και να κάνετε τα απαραίτητα tests προσομοίωσης των εξετάσεων με την καθοδήγηση των εκπαιδευτών.
Η προσφορά περιλαμβάνει τις εξής ενότητες Μαθημάτων:
• 12 ώρες MS Windows 7 - Χρήση Η/Υ & Διαχείριση Αρχείων
• 12 ώρες MS Word (2010) - Επεξεργασία Κειμένου
• 12 ώρες MS Excel (2010) - Υπολογιστικά Φύλλα
• 12 ώρες Υπηρεσίες Διαδικτύου
• 12 ώρες MS Powepoint (2010) – Παρουσιάσεις
• 12 ώρες MS Access (2010) - Βάσεις Δεδομένων

ΚΟΣΤΟΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ
Το κόστος συμμετοχής στα μαθήματα είναι εντελώς ΔΩΡΕΑΝ για ανέργους, μαθητές, φοιτητές, δημόσιους και ιδιωτικούς υπαλλήλους.
Η συμμετοχή στις εξετάσεις για τουλάχιστον τρεις ενότητες είναι υποχρεωτική. Το πτυχίο εκδίδεται άμεσα.

ΚΟΣΤΟΣ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ
Το κόστος για την συμμετοχή στις εξετάσεις ανέρχεται στο ποσό των 160,00€ και περιλαμβάνει:
• Έκδοση κάρτας δεξιοτήτων
• Εξετάσεις σε τρεις ενότητες
• Έκδοση δύο (2) πιστοποιητικών.
• Δωρεάν απεριόριστες επανεξετάσεις σε κάθε ενότητα σε περίπτωση αποτυχίας.

ΑΙΤΗΣΕΙΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ
Κέντρο Διά Βίου Μάθησης EXELIXIS
Γαρδικίου 5 Καρδίτσα
Ώρες 09:00-14:00, 18:00-21:00
Πληροφορίες: 24410-40050 κ. ΚΕΡΑΜΙΔΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, κα. ΜΠΙΖΙΩΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ

ΕΞΕΤΑΣΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ
Το Κέντρο Διά Βίου Μάθησης EXELIXIS είναι πιστοποιημένο εξεταστικό κέντρο του φορέα πιστοποίησης UNICERT, εγκεκριμένος από τον Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π. και αποδεκτός από Α.Σ.Ε.Π.

ΠΟΤΕ ΚΑΙ ΠΟΥ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ
Τα μαθήματα θα γίνονται καθημερινά στην διεύθυνση Γαρδικίου 5, σε ένα σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον, με συνεχή καθοδήγηση από έμπειρους εκπαιδευτές υψηλής κατάρτισης, από Δευτέρα – Παρασκευή (πρωί ή απόγευμα). Οι ακριβείς ώρες και ημέρες παρακολούθησης θα καθοριστούν σύμφωνα με την επιθυμία των συμμετεχόντων.